Wycieczka do Regionalnego Centrum Dystrybucyjnego IKEA w Jarostach

2016-03-02

W dniu 26 lutego 2016 r. Oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP w Tomaszowie Mazowieckim zorganizował dla naszych członków wycieczkę do Regionalnego Centrum Dystrybucyjnego IKEA w Jarostach k. Piotrkowa Trybunalskiego, który jest jednym z największych centrów dystrybucyjnych firmy na całym świecie i odpowiada za dostawę mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz IKEA do sklepów w sześciu krajach europejskich: Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i naWęgrzech.Zatrudnienie znajduje w nim ponad 400 osób. Wydarzenie zostało podzielone na dwie części. Na początku została przedstawiona prezentacja przez Pana Janusza Wielocha administratora budynku, który o tym kolosalnym obiekcie wie wszystko oraz praktykach zarządzania łańcuchem dostaw. Po tej części odbył się spacer po magazynie. Mieliśmy okazję zobaczyć strefę re-packingu, oraz w pełni zautomatyzowany magazyn wysokiego składowania, tzw., SILO, który zapewnia 90 000 dodatkowych miejsc paletowych dla trzech rodzajów palet: EURO, IKEA i HALF... Następnie przeszliśmy przez strefy przyjęć i wydań, składowania oraz pickingu. Ostatnim punktem spaceru była strefa składowania niebezpiecznych produktów, gdzie poznaliśmy wymagane systemy bezpieczeństwa. Wydarzenie stworzyło możliwość poznania ciekawych rozwiązań, stosowanych w poszczególnych strefach magazynowych oraz do dyskusji na temat innowacyjności w zarządzaniu procesami w magazynie wiodącej firmy.